Mores kauju muzejs
 - Ekspozīcijas telpa-noliktava

- Aprīkojuma iegāde sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai

- Publiskās infrastruktūras pilnveidošana

- Zivsaimniecības projekts

- Kultūrvēsturiskais mantojums

- "Amatniecības darbnīca"

- Kapacitātes stiprināšanas projekts


draugiem.lv   Twitter   Facebook
 
 

2020.gada aktualitātes

Ievērojot Ministru kabineta rīkojumu pār ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, Mores kaujas muzejs ir slēgts apmeklētājiem ārkārtas situācijas laikā.


Muzeju nakts pasākums Mores kauju muzejā 2020.

Tuvojas jaunā tūrisma sezona, kuras sākumā kā parasti, šogad 16.maijā no plkst. 18-tiem, notiks bezmaksas Muzeju nakts pasākums Mores kauju muzejā.

Atzīmējot Latvijas valsts neatkarības 100 gadadienu, biedrība “Mores muzejs” jau trešo gadu pasākumā interesantā veidā pasniedz apmeklētājiem vēstures stāstus par svarīgākajiem gada notikumiem mūsu valsts tapšanas periodā no 1918. līdz 1920.gadam. Stāsti tiek papildināti ar vietējo iedzīvotāju saglabātiem un maz pētītiem vēstures materiāliem par Mores pagastu.

Šī gada pasākuma noslēdzošā tēma “Mums ir sava valsts” - 1920.gada notikumi Latvijā un Mores pagastā tiks pasniegti apmeklētājiem kā vēstures stāsts Mores kultūras nama amatierteātra dalībnieku lasījumā un vietējo vēstures pētnieku stāstījumā.

Tiks atklāta jauna gadskārtējā izstāde “Mores Poriešu dzimtas kultūrvēsturiskais mantojums”, kurā varēs uzzināt par novada iedzīvotāju devumu kultūras mantojuma un vēsturiskās atmiņas saglabāšanā.

Ikviens varēs iesaistīties M. Porietes vadītajā dabas materiālu meistarklasē, kura veidota iedvesmojoties no tradicionālajiem darba paņēmieniem, “Kalna Vaizuļu” dabas, un dzimtas nostāstiem.

Pasākumu pieskandēs gadsimta sirds dziesmas Morē iemīļotas dziesmu izpildītājas un muzikantes Aigas Auziņas izpildījumā.

Muzeju nakts pasākuma turpinājumā aktīvākie apmeklētāji varēs mēroties spēkos un veiklībā dažādās biedrības “Reāls piedzīvojums” atrakcijās.

Būs baudāma uz ugunskura vārīta Pavasara zāļu tēja un Mores ekoloģisko saimniecību gardumu degustēšana.

Visu vakaru būs apskatāmas Mores kauju muzeja ekspozīcijas, jaunatklātā izstāde un tematisko video sižetu demonstrējumi par Poriešu dzimtas saglabāto kultūras mantojumu.

Pasākumu organizē biedrība “Mores muzejs” sadarbībā ar Mores pagasta Tautas namu, ar Siguldas novada pašvaldības Kultūras projektu finansējumu.

Muzeju nakts 2016   Mores kauju muzejs   Sigulda
  

     

"Kalna Kaņēni", Mores pagasts, Siguldas novads, Rīgas rajons, LV-2170 Tālruņi: +371 64147236, +371 29446115